Projektek

Anyatermészet: A közösségi erő

Kutatás, workshop és irányok

Stronger Roots pályázat 

Miből áll az Anyák ereje? A MoNa közösségben 3,5 éve foglalkozunk az anyasággal, mint életúttal, mint tanulási folyamattal. Ezidő alatt számtalan online női kört és tematikus beszélgetést, workshopot tartottunk, aminek az eredményeit szeretnénk ebben a projektben összefoglalni, rendezni és közkinccsé tenni. A kisgyerekes anyák kihívásai mellett fel szeretnénk mérni a 40+ és a kevesebb lehetőséggel rendelkező anyák kihívásait a projektben. A kutatás eredményeit nem csak a szervezeti munkába szeretnénk beépíteni, hanem közkinccsé is tesszük, hogy más női, anyákkal foglalkozó közösség is kamatoztathassa a közös tudást.

A projektben szervezetfejlesztésre, tervezésre, stratégiára és közös munkára kaptunk támogatást. A 18 hónapos projekt során lesz lehetőségünk többféle módon is kapcsolódni, online és személyes módon is.

Ha kisgyerekes és 40+-os, valamint kevesebb lehetőséggel rendelkező anyákkal foglalkozol ír, hogy be tudjunk vonni a kutatási munkákba!  

Ha pedig úgy érzed, ez a te témád és nagyon szívesen folynál bele jobban a kutatásba, szervezésebe, kommunikációba, nagy örömmel várunk! 

Írj a hello@anyatermeszet.hu-ra.

A közösségépítés megerősítése a nyilvános nappali jelleggel működő közösségi terekben – Erasmus+ által finanszírozott projekt

Az Erasmus+ által finanszírozott „Consolidating Community Building in Public Living Rooms” projekt egy olyan kezdeményezés, amelynek célja a közösségi szellemiség erősítése és a felnőttképzés fejlesztése az önszerveződő helyi terekben. A 2023 szeptemberétől kezdődően 19 hónapon át tartó projekt során arra összpontosítunk, hogy széles körben elérhetővé tegyük a nyilvános nappalikról szóló ismereteket, javítsuk az e terekben kínált felnőttképzés minőségét, és biztosítsuk az ilyen közösségi központok fenntartható működtetését.

A projekt időkerete:
19 hónap (2023. szeptember 1. – 2025. március 31.)
Projektkód: 2023-1-NL01-KA210-ADU-000153549

A projekt konkrét célkitűzései a következők: a közösségi szerveződés működésének elemzése a nyilvános életterekben, az oktatás minőségének értékelése és javítása kilenc kulcsfontosságú dimenzióban, valamint olyan módszerek kidolgozása, amelyek megkönnyítik a szervezési tudás átadását a jövő közösségi vezetői számára.

A projekt végére célunk, hogy a nyilvános nappalik dinamikájának átfogó elemzése, egy sor értékelt és továbbfejlesztett oktatási eszköz, valamint stratégiák álljanak rendelkezésre e közösségi terek fenntartható működésére. Emellett a résztvevő szervezetek közötti megerősített együttműködésre és hálózatépítésre számítunk.

Részt vevő szervezetek:
Stichting Nest! (Hollandia)
MINE Mütterzentren Internationales Netzwerk für Empowerment e.V. (Németország)
Mother Nature – Anyatermészet Egyesület (Magyarország)
UMC Únia materských centier (Szlovákia)
Síť pro rodinu (Cseh Köztársaság)